• O mnie

Cześć

Jestem Ula, jestem żoną Pawła i mamą dwóch chłopców, Tymka i Rafałka. Mieszkam w małym mieście pod Warszawą. Najbardziej lubię malować w charakterystycznym kreskówkowym stylu. Namalowałam kilkudziesięciu świętych patronów na różne rodzinne okazje. Tworzyłam ilustracje dla Ubogaconej do programów i Kalendarzy Kobiety w latach 2018-2020. Na razie jestem na urlopie wychowawczym i prowadzę działalność nierejestrowaną. Kiedyś chciałabym zilustrować książkę dla dzieci. 

 22.JPG

 

Moja wiara

Jestem katolikiem, a wiara jest dla mnie szczególnie ważna, co z pewnością widać w tematyce wielu moich prac. Bóg jest dla mnie niezwykle czuły i bliski. Zawsze przy mnie obecny, wyrozumiały i wspierający. Uwielbia moją kreatywność, a ja chętnie Mu służę. 

Daje mi wiele natchnień i staram się być przekaźnikiem Jego twórczości. Uważam też, że wiara jest szczególnie ważna także w samym akcie tworzenia. Że każda twórczość jest aktem wiary, a każdy artysta musi wiele zaryzykować.

 

21.JPG

 

 

 

Moja twórczość

Tworzę przede wszystkim na dwa sposoby: maluję akwarelami oraz maluję cyfrowo na tablecie graficznym

Ilustracje akwarelowe

Maluję farbami akwarelowymi i gwaszami. Wybieram podłoża bezkwasowe, dedykowane do farb wodnych, o wysokiej gramaturze, z charakterystyczną fakturą. Ich trwałość zapewnia pokrycie werniksem. Zalety tej techniki to tradycyjny charakter i oryginalność

 


Ilustracje cyfrowe

Ilustracje cyfrowe (digital art) tworzę przy użyciu tabletów graficznych i programów przeznaczonych do malowania cyfrowego. Korzystam z tabletu Cintiq na komputerze stacjonarnym oraz z iPada. Oprogramowanie którego używam to Photoshop oraz Procreate. Takie ilustracje są wydrukowane w wysokiej jakości fine art w druku 12-pigmentowym. Zalety tej techniki to:

- możliwość zmian w każdym momencie

- możliwość wielokrotnego użycia, wydruku na różnych podłożach czy przedmiotach

 

b1.jpg